Yaşama dair herşey!

Kendi tarzını yarat! « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Kendi tarzını yarat! Modacılar Ertan Kayıtken, Hikmet Alcan ve Merve Eron önümüzdeki dönemin moda trendlerini anlattı.

Kayıtken, dünya trendlerinde çizgilerin geniş bir yelpazede olduğunu kaydederek, ''Türk kadını da bu yelpazede kendine yakışan kalıba, kendi vücuduna, kimliğine, yaşam biçimine, kişiliğine uygun çizgiyi alırsa çabuk tükenen, geçen bir gardırobu olmaz. Artık herkes kendine özel bir çizgi oluşturmalı. Dünya bunu yapıyor. Önceleri sokakta herkes birbirinin benzeriydi. Ama şimdi öyle değil. Ne hoş ki, herkes kendi şahsiyeti, kimliğiyle var'' diye konuştu.

Kendi gardırobunu oluştururken önce kendini tanımanın önemine işaret eden Kayıtken, ''Özenmeyecek. Yani bir sanatçı, artist ya da mankenin üzerinde gördükleri kıyafet acaba onlara yakışır mı? Bu noktada bizler varız. Stil danışmanıyla çok rahat görüşüp genel çizgilerini öğrenebilirler'' dedi.

BU SENE NASIL GİYİNECEĞİZ?
Bu sene tül dokuların moda olduğunu, daha romantik ve minimalist bir tarzın görüleceğini anlatan Kayıtken, şunları söyledi:

Sade en iyisi' anlayışına uygun daha yalın çizgiler var. Vatkaları mümkün olduğunca hissedeceğiz ama daha önceki senelerdeki o iri ve kaba vatkalar yok.

-Dekolte var, hanımlar kendilerine uygun olan dekolteyi taşıyacaklar.-Kol kısımları kalın bayanlar bu sene çok şanslı, çünkü transparan, daracık tüller var.

-Bir de şimdi aksesuar yılı. Aksesuarda her şey çok şenlikli. Yüzük, küpe, kemerler, broşlar, mücevher benzeri aksesuarlar bol kullanılacak.

-Davetlerde etekler kabardı. Renklerdeyse biraz bisküvi renkleri mevcut. Bunun yanında yeşiller, elektrik maviler, gri-maviler var. Çok kuvvetli renkler tercih edilmeyecek. Bir tek kuvvetli renk olarak kırmızı ve içinde mavisi olan pembe ön planda.

-Siyah ve beyaz, hiç modası geçmeyen ve her hanımın gardrobunda garanti olan renkler.'

MAKYAJDA BUNLAR MODA
-Gözler yine ön planda. Kirpikler hafif ilaveli. Eye liner biraz azaldı. Rimel ile kirpik ön plana çıkarılıyor. Farlarda toprak ve altın tonları var. Dudaklar mümkün olduğu kadar soft. Kaşlar çok az kalınlaştı ama renkleri açıldı.

-Saçlar daha krapeli ve flu. Bakır, soğan kabuğu ve karamel kahve gibi daha naturel saç renkleri. Daha genç de gösterir. Sarı herkeste yok. Daha doğal, Akdeniz kadını imajı inanılmaz moda dünyada.

''FEMİNİTE ARKA PLANDA''
Eron ise genç giyiminde ''kendi tarzını yaratma''nın moda olduğunu söyledi.

-2010-2011 kreasyonları renk olarak biraz daha pastel tonlara kaydı. Sofistike renkler, eleganlıkla romantizmin iç içe geçtiği renkler ön planda. Şeftali tonları, açık turkuaz gibi insanı rahatlatan renkler tercih edilecek.

- Daha çok sert, erkeksi, iddialı, ama rahat kesimler var. Çalışan, aktif kadınları öne çıkaran bir eğilim var.


PEKİ YA ERKEKLER NELER GİYECEK?
Alcan, kişilerin karşı tarafta yarattığı ilk intibada ''görüntü kokusu''nun yüzde 60 etkili olduğunu vurgulayarak, ''Hiç kimse mal varlıklarını, kariyerini ya da diplomasını önüne asıp gezmez. Bize bu bilgiyi görüntü kokusu verir'' dedi.

Erkek giyiminin üç yaş grubunda ele alındığını belirten Alcan, şunları söyledi:

- İş hayatına yeni başlayan 23 yaş sonrası erkeği dünyada ''İngiliz tarzı'' olarak adlandırılan bol olmayan, omuzların, ceketin belinin oturduğu kuplar tarzını benimsemeli. Bu yaşlar için ceket boyları daha kısaldı. Oturan pantolon var, duble yok. Gömlek yakaları daha geniş, dolduran ama kravat bağlama şekli rahmetli Sakıp Bey'in (Sabancı) bağlama şekli.

-33 yaş sonrası erkeği için de yine İngiliz tarzında oturan takımlar var. Ceket boyunu biraz daha uzun tutuyoruz. 40 yaş sonrası erkeklerde de çok fazla oturmasa da yine bol olmayan kesimler var. Duble yok, yakalar yine ufak.

-Ayakkabılar da ise oturan, derli toplu daha ince burun ama sivri uçlu olmayan, oval ve köselesi daha ince olanalr moda.

-Füme, gri gibi klasik renkler hakim. Antrasit kahveler, tek ceketlerde hafif ekose olan bölümler var, ama çok canlı frapan tarz yok, pastel tonlar olacak.

  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Kendi tarzını yarat!

Modacılar Ertan Kayıtken, Hikmet Alcan ve Merve Eron önümüzdeki dönemin moda trendlerini anlattı. Kayıtken, dünya trendlerinde çizgilerin geniş bir yelpazede olduğunu kaydederek,...

.

Alışverişte yeni adres Day buy day

İnternette yeni alışveriş adreslerinden bir tanesi olan day buy day kadın erkek çoçuk ve ev bölümü ile dikkat çektiği gibi yapmış olduğu kampanyalarda gözden kaçmıyor. Ayrıca...

.

Tiffany giyim yaz koleksiyonu

Tiffany giyim yaz koleksiyonu ile gençlik ve enerji aşılıyor. Siyah beyaz kırmızı çizgiler çiçekler tüller fırfırlar bu yaz içinize neşe katacak. İşte sizin için seçtiğimiz...

.

Marjin 2013 bahar yaz ayakkabı alışveriş

Bu hafta sizler için yeni online yakkabı alışveriş mağazası Marjin i inceledik. Mezuniyet Geceleri ve Yaz Geceleri İçin Sedef Işıltısı Marjin 2013 Koleksiyonunda! Marjin Algaran Sedef...

.

Aşk nasıl beslenir

Aşkı sevgi, şefkat, paylaşım, fedakarlık ve sadakat kadar çılgınlık ve aşırı olmamak kaydıyla kıskançlığın da beslediğini biliyor muydunuz... Aşk sorumluluk ister: Aşkı...

Kendi tarzını yarat!

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Kendi tarzını yarat!