Yaşama dair herşey!

Cildine iyi bakan geç yaşlanıyor « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Cildine iyi bakan geç yaşlanıyor Cilt bakımına ne kadar önem verirseniz gelecekte de o kadar sağlıklı bir cildiniz olur, yaşlanma etkilerini de geciktirmiş olursunuz
Genç yaşlardan itibaren düzenli ve bilinçli olarak uygulanacak bir cilt bakımı, ileride oluşabilecek sorunların şimdiden önlenmesini sağlar, cildin pürüzsüz ve zinde kalmasını garantiler. Hormonal değişimle birlikte ortaya çıkabilecek sivilcelenme ve siyah nokta gibi sorunlar ise kesinlikle ihmal edilmemelidir.

GENÇLEŞTİREN ÖNERİLER
Geleceğe yapılacak en akıllıca yatırımınız, yani genç görünen bir cilde sahip olabilmeniz için işe ilk önce temizlikle başlamalısınız. Temizleme ürününü, parmak uçlarınızı kullanarak daire şeklindeki hareketlerle, bastırmadan ve çeneden başlayarak, yukarı doğru hareketlerle yüz, boyun ve boynun alt kısmına uygulayın.
Hafif ıslatılmış makyaj pedi ya da pamuk üzerine 4-5 damla tonik damlatın. Yüzünüzün alt kısmından başlayarak yumuşak hareketlerle yukarıya doğru (çene, yanaklar, burun, alın) tüm yüz (göz etrafı, dudak kenarı hariç) cildinizi temizleyin. Bu şekilde tonik uygulamak cildinizin sarkmasını da engellemiş olur.

DAİRESEL HAREKETLER
Cilt tipinize göre seçtiğiniz gündüz kreminizi sabah temizliğinden sonra az miktarda nokta nokta tüm yüze dağıtın. Hafifçe ve nazik şekilde çeneden başlayarak yanaklarınıza ve tüm yüzünüze daire şeklinde hareketlerle yedirin. Kalan kremi de aşağıdan yukarı doğru boynunuza sürün.
Gece bakım kremini ise, cildinizin temizlik işlemini yaptıktan sonra nokta nokta dağıtarak sürün. Ardından hafif ve yumuşak daire şeklindeki hareketlerle masaj yapın ve elinizde kalan kremi boynunuza aşağıdan yukarı doğru yedirin.
Günlük bakım kreminizi kesinlikle göz altlarınıza uygulamayın. Çünkü göz bölgesi çok hassas bir yapıya sahip olduğu için bu bölgeye özel olarak üretilmemiş olan bakım ürünleri yarardan çok zarar verir. Göz kreminizi uygularken parmak uçlarınızla piyano tuşlarına dokunur gibi hafif darbelerle yedirin.

DÜZENLİ UYUYUN
Günde en az altı saat uyuyun. Düzensiz uyku, büyüme hormonunun yeterince salgılanmasına engel olarak yaşlanmayı hızlandırıyor.
Güneşin zararlı ışınlarını gözardı etmeyerek, cilt bakım ürünlerinizi güneş koruyucu özelliği olanlar arasından seçin.
Vaktinden önce kırışıklıklarınız artsın istemiyorsanız, sigara içmeyin ve içilen ortamda bulunmayın.

Gençleştiren maske
CİLDİNİZİN gençliğini ve esnekliğini koruyabilmesi için çok pahalı kozmetiklere ihtiyacınız yok. Evinizdeki malzemelerle bakımınızı yapabilirsiniz. 2 çorba kaşığı bal ile 2 çorba kaşığı pirinç ununu karıştırın. Ayrı bir yerde kar halinde çırpılmış yumurta akını ilave edip karıştırın. Maskeyi göz çevresi hariç tüm yüz ve boynunuza sürüp 10 dakika bekletin. Ilık suyla durulayıp kurulayın.

Aklınızda bulunsun
Cildinizin genç görünmesi için haftada 3 kez, 1 su bardağı, az yağlı yoğurt ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı tüketin. Yoğurdu kahvaltıda veya yemek aralarındaki öğünlerde yiyebilirsiniz.
Hande Övünç
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Cildine iyi bakan geç yaşlanıyor

Cilt bakımına ne kadar önem verirseniz gelecekte de o kadar sağlıklı bir cildiniz olur, yaşlanma etkilerini de geciktirmiş olursunuz Genç yaşlardan itibaren düzenli ve bilinçli olarak...

.

Harika epilasyon için pratik öneriler

Vücudun her kısmı için özel öneriler..süper pürüzsüz bir cilt...epilasyon sanatının geldiği son noktayı görün. En iyi performansı elde ediyor musunuz? 1. Ilık suda banyo...

.

Size yakışanı giyin

Vücudunuza hangi kıyafetlerin yakıştığını, hangilerinin yakışmadığını biliyor musunuz? Kısa boyluysanız... Pantolon: Eğer vücudunuzun üst kısmını uzun...

.

Hangi erkeklerden vazgeçilmez

Her kadının bir ideal tipi vardır. Kimi sarışın sever kimi esmer kimi kumral... Fiziksel özellik bakımından belki anlaşamayabilirler ama bir erkekte aradıkları özellikler hemen hemen...

.

İtalyan Diyetiyle Formda Kalın

Pasta ve spagetti ülkesindeki insanların nasıl formda ve zayıf kaldığını biliyor musunuz? İtalyan diyetinin sırlarını öğrenin! İtalyanlar gibi beslenerek formunuzu koruyabilir,...

Cildine iyi bakan geç yaşlanıyor

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Cildine iyi bakan geç yaşlanıyor