Yaşama dair herşey!

Ünlülere göre hediye seçimi! « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Ünlülere göre hediye seçimi! 'Yeni evlenen birine, evini ziyaret edeceğiniz bir dostunuza ya da bir konuğunuza bir hediye seçmek isteseydiniz ne alırdınız?' Instyle Home dergisi ünlü isimlere bu soruyu sordu.

Tülin Şahin
Kendiniz paketleyin
La Maison des Fleurs’da birbirinden değişik obje ve çiçekler bulabiliyorum. Üstelik sunumları da çok güzel. Ülkemiz paketleme konusunda maalesef zayıf. Bu nedenle çoğunlukla kendim paketler, üzerine de özel bir not yazarım.

Hediyeniz sizi de yansıtsın
Hediye almayı da vermeyi de çok severim. Şu sıralar bolca doğum günü hediyesi alıyorum. Hediyeyi seçerken kişiye özel olmasına ve beni yansıtmasına da özen gösteririm. Dekoratif bir obje alacaksam evi de görmemişsem işim gerçekten zordur. Bu yüzden evini bilmediğim ya da ilk kez ziyaret edeceğim dostlarıma güzel bir buket çiçek almayı tercih ederim.

Nihal Baran
Yeni evlenenlerin eksiklerini düşünün
Nişanlar, düğünler, davetler, doğum günleri gibi heyecan verici her anda hediye alırım. Beğenmediğim bir şeyi almaya elim gitmez. Hediye vereceğim kişinin özelliklerini ve o hediyeyi gerçekten beğenip beğenmeyeceğini düşünürüm. Yeni evlenenlerde çorbada tuzum olsun ister, hediyemi onların eksiklerini göze alarak seçerim.

Değiştirme kartını unutmayın
Satın aldığım hediyede dekorasyon tarzını ve beğendikleri renkleri göz önünde tutarım. Ama her ihtimali düşünerek paketin içine mutlaka değiştirme kartı koyarım. Düğün hediyesi için genellikle B Point’tan alışveriş ederim. Yaratıcısı Bilgün Dereli, yetenekli, yenilikçi ve özenli işçiliğe önem veren bir tasarımcı. Ayrıca paketlemeyi öylesine özenli yapıyor ki bana sadece kart ve dileklerimi eklemek kalıyor.

Ayşe Ege
Kitap en iyi seçenek
Mesleğim nedeniyle sıkça seyahat ederim. Gittiğim yerlerden sevdiklerime özgün hediyeler alırım. Alacağım hediyeyi önce ben beğenmeliyim, sonra da alacağım kişinin beğeneceğinden emin olmalıyım. Genellikle kitap almayı severim. Kitabın okuyanın ruhuyla birlikte her tür dekorasyonu zenginleştirdiğine inanırım.

Kişiye özel not ekleyin
Konu kitap olunca Taschen Yayınları’nı tercih ederim. Blander’da Taschen’in en seçme kitaplarını bulabiliyorum. Özellikle dekorasyona yönelik, dünyanın dört bir yanından evler ve mimari çözümlerle ilgili harika kitapları var. Ziyaretine gideceğim dostuma en uygun olanını seçerim. Hediyeyi kişiselleştirmenin önemli olduğuna inanırım. Bu yüzden paketin içine mutlaka küçük de olsa özel notlarımı eklerim.

Neslişah Evliyazade
Üzerinde hilal olan objelere zaafım var
Hediye almak için özel bir gün olmasını beklemem. Gördüğüm bir objenin bana o kişiyi hatırlatması hediye almam için yeterlidir. Laf olsun diye hediye almam, alamam. Bazı parçalar vardır ki, hangi eve götürürseniz götürün kendilerine mutlaka bir yer bulurlar. Yeter ki özel bir parça olsunlar. Örneğin antika bir obje, minimalist bir evde bile kendine yer bulur.

Yabancıya hediye alırken kültürel mirasa modern yorumu tercih edin
Yabancı dostlarıma hediye alıyorsam özellikle Hiref’i tercih ediyorum. Çünkü Osmanlı İmparatorluğu’nun zengin kültür mirasını modern yorumuyla günümüze taşıyor. Rahmetli anneannem, Hemüyra Hanım Sultan hilali çok severdi. Sanırım onun bana aşıladığı bir zevk, üzerinde hilal olan objelere zaafım var. Yabancı bir arkadaşıma hediye alacaksam Hiref’e uğruyorum ve üzerinde hilal bulunan bir obje seçiyorum.
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Kısa boyluysanız

Kısa boyluysanız... Pantolon: Eğer vücudunuzun üst kısmını uzun göstermek istiyorsanız düşük belli pantolonlar tercih etmelisiniz. Bacaklarınızı olduğundan uzun göstermek için...

.

Aldatılmanın acısı

Eşinizin sizi aldattığını öğrendiniz. Aklınıza ilk gelen şeyler eşinizle sevgilisi hakkındaki detaylar... Eşinizin sizi aldattığını öğrendiniz. Aklınıza ilk gelen şeyler...

.

2008 yaz renkleri

Sezonu açan mağazalarda, giyim, ayakkabı ve aksesuarda sarı, mor ve yeşil gibi canlı renklerin hakimiyeti ile uzun elbiseler dikkati çekiyor. Elbise renklerinde yeşil, sarı, siyah, mor,...

.

Uygun kotu seçin rahat ve şık olun

Modası hiçbir zaman geçmeyen ve kesinlikle de geçmeyecek jean pantolonlar her sezon yeni trendlerle gardıroplarımızda yerini koruyor. Gece gündüz rahatlıkla giydiğimiz jeanler üzerimizden...

.

Mudo FTS64 2010 yaz koleksiyonu

Mudo FTS64 2010 yaz süper bir giriş yapıyor. Rnegarenk rahat elbiseler ,tunik penyelerle şort ve etekler tam sizin için. Yazın çoşkusu ve sevinci içinizi saracak. Renkler ve...

Ünlülere göre hediye seçimi!

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Ünlülere göre hediye seçimi!