Yaşama dair herşey!

Dişeti estetiği ile yeni bir yüz ifadesi « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Dişeti estetiği ile yeni bir yüz ifadesi Güzel bir yüzün en önemli unsurlarındandır gülümseme... İş ve özel yaşamda, hayatın her evresinde mükemmel bir tebessüme sahip olmayı kim istemez ki?
Estetİk ve güzel bir gülümseme ile daha bakımlı, doğal bir yüz ifadesi ortaya çıkarken ağız yapısını olumsuz etkileyen çeşitli şekil bozuklukları ise istenmeyen görüntülere sebep olabiliyor. İşte bu problemlerinin başlıcalarından dişeti bozuklukları, küçük düzeltmeler ve uygulanan farklı yöntemler ile yüzün ideal forma girmesini sağlıyor. Estet-X Diş Tedavi Kliniği kurucu ve doktoru Diş Hekimi Dr. Özkan Çankaya dişeti estetiği ile ilgili şunları anlatıyor:

ESTETİK GÜLÜŞ
Estetik bir gülüş elde etmek için ilk adımın diş ve dişeti arasındaki uyumu sağlamak olduğunu önemle vurgulayan Dr. Özkan Çankaya, gülümsemede görünen dişeti miktarının dişlerin estetiğini de etkilediğini söylüyor. Gülerken diş etlerinin fazla görünmesi veya diş etlerinin asimetrik yapıda olması; kişilerin ağız ve diş yapısını sağlık açısından da estetik açıdan da olumsuz etkiliyor. Tüm bu sıkıntıların, farklı metotlar ile giderilmesi işlemi 'dişeti estetiği' olarak adlandırılıyor.
Sağlıklı bir diş etinin açık pembe renkli, portakal kabuğuna benzer hafif pütürleri olan, kanamasız dişeti olduğunu belirten Dr. Çankaya, en sık karşılaştıkları problemlerin dişetlerinin asimetrik yapıda olması ve aşırı çekilmiş diş etleri olduğunu ekliyor. Tüm bu sıkıntıların giderilmesi için ufak müdahaleler son derece başarılı sonuçlar ortaya koyabiliyor.

KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ
Dişlerin şekli ve rengi ne kadar güzel olursa olsun, diş etlerindeki şekil bozuklukları ağız yapısını tamamıyla etkiliyor ve güzel bir gülümsemeyi engelliyor. Dişeti şekil bozukluklarının ana sebeplerinden olan dişeti çekilmeleri sonucunda dişin kök yüzeyi açığa çıkıyor, aşırı hassasiyet oluşuyor ve diş etlerinin yarım ay şeklindeki görüntüsü bozuluyor. Bu tip vakalarda hastalığa yol açan nedenler ortaya çıkarılarak, kişiye özel bir tedavi uygulanıyor.
DİŞ ETİ BÜYÜMESİ: Kullanılan ilaçların yan etkileri veya hamilelik gibi faktörler ile ortaya çıkabilen dişeti büyümeleri ve derin cephelerin oluştuğu vakalar diş etinin kesilip çıkarılması yöntemi ile tedavi ediliyor. Sonrasında dişeti konturları düzeltilerek diş etinin estetik bir form alması sağlanıyor.
FAZLA DİŞ ETLERİ: Gülerken diş etlerinin çok fazla görünmesi 'Gummy Smile' olarak isimlendiriliyor. Dişeti dokusunun dişin üzerini çok fazla örttüğü bu durumlarda dişlerin boyu ağızda çok kısa görünebiliyor. Bu durum estetiği olumsuz etkiliyor. 'Dişeti Manikürü' adı verilen bir çalışma ile dişeti dokusu kaldırılıp, altındaki kemik yeniden şekillendirilerek, kısa olan dişlerin daha uzun görünmesi sağlanıyor.
Kısaca güzel bir gülüş tesadüflere bağlı değildir. Detaylarıyla hesaplanması gereken bir matematik problemi gibidir. Bu problemde dişeti estetiği de ciddi bir yere sahiptir ve diş etleri sağlık ve görünüm olarak ideale ulaştırılmadıkça gülüşün de ideale ulaşması pek mümkün olmuyor.
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Dişeti estetiği ile yeni bir yüz ifadesi

Güzel bir yüzün en önemli unsurlarındandır gülümseme... İş ve özel yaşamda, hayatın her evresinde mükemmel bir tebessüme sahip olmayı kim istemez ki? Estetİk ve güzel bir...

.

Clubboon online alışveriş

Clubboon ile online alışveriş bir çok markada mümkün. Nike Pierre Cardin Francesco Modello Casio Caf Caf Caf Caf Perfumes Jay&Lo by Fubuxs Liza Minelli Joy in New Year Nali Pop &...

.

Seçil abiye koleksiyon

Seçil abiye modelleri farklı renk seçimleri ile her kadına hitep etmeseni biliyor. Uzun elbisele kol askı detayları kumaşların kesimiyle gerçekten büyü etkisi yaratıyor. İşte...

.

Lady gaga - you and I

Çılgın şarkıcı Lady Gaga, You and I adlı şarkısına çektiği videonun şerefine çektirdiği fotoğraflarla hayranlarını bir kez daha şaşırttı. Fotoğraflarda ve klipte son derece...

.

Erkeklerin sırlarıyla yüzleşin!

Ne kadar ilişkilerde birbirimize karşı açık olmayı istesek de bazen öğrendiklerimiz karşısında yıkılabiliyoruz. İşte böyle zamanlarda soğukkanlı kalarak, doğru adımlar atmanın...

Dişeti estetiği ile yeni bir yüz ifadesi

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Dişeti estetiği ile yeni bir yüz ifadesi