Yaşama dair herşey!

Sevgiliniz uzaklarda mı? « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Sevgiliniz uzaklarda mı? Sevgiliniz sizden kilometrelerce uzakta mı yaşıyor? Onu yeterince görememekten şikayetçi misiniz?

Biriyle birliktesiniz ve her şey mükemmel gidiyor. Buluştuğunuz günlerde birlikte yeni yerler keşfediyorsunuz, güzel restoranlarda yenen romantik yemekler eşliğinde birbirinize aşkınızı anlatıyorsunuz. Ve gün bittiğinde soluğu bir otobüs terminalinde alıyorsunuz. Çünkü sevgiliniz başka bir şehirde yaşıyor ve bir dahaki hafta sonuna kadar onu göremeyeceksiniz.

Sevgilisi uzakta yaşayanların kafasında ortak bir soru vardır: Birbirimizden fiziksel olarak uzakta olsak da duygusal bağımızı güçlendirmemizin bir yolu yok mu?

Ayrı şehirlerde yaşayan sevgililer ilişkilerinin ilk dönemlerinde bunu bir avantaj olarak görür ve az görüşmekten doğan özlemin ve tutkunun etkisinde kalır. Fakat zaman geçtikçe telefon konuşmaları ve e-mail ile sürdürülen iletişim iki taraf için de yetersiz olmaya başlar. Bu aşamada ilişkinin yürüyebilmesi için iki tarafın da öncelikle birbirine ve ilişkilerine güvenmesi gerekir. Güven unsuru sağlandıktan sonra yapılması gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

Ortada buluşun
Sevgiliniz örneğin sizin oturduğunuz yerden iki saat uzaklıkta bir şehirde yaşıyor. Çok uzak sayılmayacak bu mesafeyi kısaltmak sizin elinizde. Görüşmek için hafta sonunu beklemek istemiyorsanız bir akşam yemeği için iki şehrin ortasına denk gelen bir bölgede buluşun. Sevgilinizi görmek için bir saat yol gitmek o kadar da zorlayıcı bir şey olmasa gerek, öyle değil mi?

Internet üzerinden konuşun
Birbirinize e-mail atmaktansa günün belli bir saatinde internete girmek için sözleşin ve karşı tarafla anında iletişim sağlayan programlardan biri aracılığı ile onunla sanki karşınızdaymış gibi konuşmayı deneyin.

Hediye vermek için özel günleri beklemeyin
Karşımızdaki kişiyi önemsediğimizi göstermek için yapabileceğimiz en güzel şeylerden biri ona sürpriz bir hediye vermektir. Bu hediyenin küçük ya da büyük olması hiç önemli değildir. Bu, sevgilinize yazdığınız bir şiir, sevdiği bir kitap ya da sevdiği bir paket cips bile olabilir. Yeter ki içinizden gelerek alındığını bilsin.

İnancınızı kaybetmeyin
Eğer bu ilişkinin yürüyeceğine inanıyorsanız, o zaman aranızdaki uzak mesafeyi düşünerek hareket etmeyin. Aksine o uzaklığın sizi daha da yakın kıldığını düşünün ve her fırsatta ona olan sevginizi dile getirin.
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Sevgiliniz uzaklarda mı?

Sevgiliniz sizden kilometrelerce uzakta mı yaşıyor? Onu yeterince görememekten şikayetçi misiniz? Biriyle birliktesiniz ve her şey mükemmel gidiyor. Buluştuğunuz günlerde birlikte yeni...

.

SWAROVSKI nişantaşı mağazası açıldı

Kendi adını taşıyan mücevher, aksesuar, ev dekorasyon ürünleri ve sanat objelerinden oluşan koleksiyonları ile tüm dünyayı büyüleyen, dünyanın en büyük kesme kristal üreticisi...

.

ADL sonbahar kış bayan elbise 2014

Adl sonbahar kış 2014 elbise koleksiyonuyla ilgili yaptığımız incelemede siyah elbiselerin yanı sıra lacivert ve kırmızıyada yer verildiğini gördük. A kesim veya belinde kemer olan...

.

Sivilce için çilek sirkesi

Akne ve sivilcelerin tedavisinde çok etkili bir formül.. Taze olarak kullanılabileceği gibi,aşağıda vereceğimiz tarfe göre sirkesini de hazırlayabilirsiniz. Çilekten sirke...

.

Aldo 2011 ilkbahar yaz

Aldo’nun ilkbahar yaz 2011 için 70′lerden ilham alarak hazırladığı koleksiyona gerçekten çok müthiş! Çok sade ve bir o kadar da zarif ayakkabılar ve çantalar sizi gerçekten...

Sevgiliniz uzaklarda mı?

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Sevgiliniz uzaklarda mı?