Yaşama dair herşey!

Britney Spears « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Britney Spears Britney Spears 2 Aralık 1982’de Los Angeles’ta doğdu.9 yaşına kadar jimnastik yapan ve ülke çapında yarışmalara katılan Britney, 8 yaşındayken Disney Kanalının “The New Mickey Mouse Club” için seçmelere katıldı ancak yaşı nedeniyle geri çevrildi.


3 yıl sonra seçmelere tekrar katıldığındaysa kabul edildi ve bu kez başarılı oldu. İlginç ve şüphe uyandırıcı bir tesadüf sonucunda, Justin Timberlake ve Christina Aguilera’nın da katıldığı bu kulüpte, onlarla birlikte çeşitli gösterilere katıldı. Birkaç yıl sonra bir demo kaydeden Britney Spears, Jive Records’ın ilgisini çekti ve böylece pop hayatına başladı.

1998 yılının sonlarında, “... Baby One More Time” adlı single’ı radyolarda ve müzik televizyonlarında çalmaya başlamıştı. Çoğu ülkede bir numara olan şarkının ardından 1999 yılında Spears, dünyanın en çok tanınan ve konuşulan ismi haline gelmişti. Albüm 10 milyondan fazla satmıştı ve o yıl bu sayede bir çok ödül topladı. 2000 yılının başlarında ikinci albümü “Oops! I Did It Again” yayınlandı. Albüm listelere bir numaradan girdi ve ilk haftasından 1 milyondan yüksek bir satış rakamına ulaştı. Britney, şlk dünya turnesine de 2000 yılının yaz aylarında başladı. “Oops!...I Did It Again”, yayınlandıktan bir sene sonra 9 milyon üzeri satışa ulaştı. Kısa zaman sonra, N Sync grubunun solisti Justin Timberlake ile girdiği ilişki ile gündemdeydi.

2001 yılında üçüncü albümü “Britney” yayınlandı. Albüm yine bir numaraya yerleşti ancak bu kez çıkan single’lar bir önceki albümdeki kadar başarılı olamadı. “I’m A Slave 4 You”, albümün 1 numaraya yerleşen ilk single’ı oldu. 2002 yılında Crossroads adlı bir filmle ilk sinema denemesini gerçekleştiren Spears, aynı yıl Justin Timberlake’le olan ilişkisine de son verdi. Crossroads’un başarısızlığının ardından Britney 2003 yılında MTV Video Müzik Ödülleri törenindeki olaylı performansıyla popülaritesini korumayı başardı. Canlı yayında Madonna’yla öpüşerek eğlence dünyasının en iddialı anlarından birine imza atan Britney, kısa süre sonra da “In The Zone” albümünü yayınladı. Albüm, 2003 yılının en çok satan albümü oldu ve Toxic parçasıyla Grammy kazandı.

Çıkış yaptığı günden bu yana özel hayatı ve evlilik öncesi seks konusundaki tutucu imajıyla dikkat çeken Britney, artık bu imajdan sıyrılmaktaydı. O yıl, çocukluk arkadaşı Jason Alexander ile iki gün süren bir evlilik yaşadı ve elinde kahve ve sigarayla bol bol kameralara yakalandı.

2004 yılında en büyük dünya turnelerinden biri olan Onyx Hotel turnesine çıktı. 600.000 izleyicinin katıldığı ve 34 milyon dolar gibi dev bir gelir elde eden bu turnenin ardından Britney dansçı Kevin Federline’la nişanlandığını açıkladı. Eylül ayında evlenen çift, yıl sonunda çocuk sahibi olmak istediklerini açıkladı ve Britney müzik kariyerine bir süre ara verdi. Bu karardan sonra çift bir reality show’da yer aldı ve izleyicilerin tepkisini çekti. Spears, 2005’in Ocak ayında “Greatest Hits: My Prerogative”i yayınladı. Ancak, albüm çok ses getirmedi. Yılın ilerleyen aylarında Britney bir erkek çocuk annesi oldu ve çocuğuna Sean Preston adını verdi. Çift daha sonra anlaşamayarak ayrılma kararı aldı Britney uzun süren bir rehabilitaston senansından sonra tekrar müziğe dönme kararı aldı. 2007 MTV video müzik ödülleri törenindeki kötü performansıyla eleştirilsede, ''Gimme More'' ile hem İngiltere hemde Amerika listelerinde ilk 5'e girmeyi başardı..


 • Bu haber için yorumlar (1 adet)

  • Mayıs 04 2012

   alin

   alin

   Yukarıdakiler ABD satış rakamları. Britney'in Baby One More Time albümü dünya çapında 28 milyon, Oops I Did It Again albümü ise 24 milyon satarak tüm zamanların en çok satan albümleri listesine girmeyi başarmıştır.. Britney bu kadar kısa sürede ve bu kadar küçük yaşta bunu başarabilen tek isim olarak tarihe geçmiştir..
  • Geri 1 İleri

Şu an okunanlar

.

Britney Spears

Britney Spears 2 Aralık 1982’de Los Angeles’ta doğdu.9 yaşına kadar jimnastik yapan ve ülke çapında yarışmalara katılan Britney, 8 yaşındayken Disney Kanalının “The New Mickey Mouse...

.

Mango 2013 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Mango 2013 İlkbahar Yaz Koleksiyonu Miranda kerr ile tanıtım hemen izle....

.

Bunları uygula, 150 yıl yaşa!

Bilim adamlarının yaptığı araştırmalar "Daha uzun yaşamak ve genç kalmak için en önemli 500 yol" adlı kitapta toplandı. İşte uzun ve sağlıklı yaşamanın altın kuralları... •...

.

Kadınlar ve erkekler arasndaki 10 önemli fark

İşte kadın ve erkek bir o kadar zıt gözükse de birbirlerini tamamlarlar. Ama bazı yönler var ki gerçeten çok farklı.İşte sizin için seçtiğimiz 10 tanesi....

.

H&M Conscious Koleksiyonu

H&M Conscious Koleksiyonu gerçekten romantik bir yaz isteyenler için biçilmiş bir kaftan. Beyazlar ve pudra renkleri ile adeta kendinizi bir prenses gibi hissedeceksiniz. Şortlar bluzlar...

Britney Spears

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Britney Spears