Yaşama dair herşey!

Diyet kişisel olmalı « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Diyet kişisel olmalı Diyetinizden istediğiniz sonucu alamıyor musunuz? Gelin bunun nedenlerini birlikte araştıralım. Belki size uygun olmayan yanlış bir diyet yapıyorsunuz.
Diyetinizden istediğiniz sonucu alamıyor musunuz? Gelin bunun nedenlerini birlikte araştıralım. Belki size uygun olmayan yanlış bir diyet yapıyorsunuz. Kendi diyet tarzınızı bulmanız için aşağıdaki bir kaç soruyu yanıtlayın ve cevaplara bakarak kendinize uygun bir diyet programı oluşturun.

Yanıtlayın ve not edin!
Rahatlamak için ne yaparsınız?
Arkadaşlarımla dışarı çıkarım
Yalnız kalıp sakin bir zaman geçiririm veya kitap, dergi okurum

Önemli günlerde hediye almak için;
İnternet sitesini tercih ederim
Dışarı çıkarım ve mağazaları dolaşırım

Restoranda genellikle;
Doyurucu yiyecekler sipariş ederim
Salata veya mezeler alırım

Size en uygun yer;
Alaska'da kayak
Spa'da yoga öğrenme
Tekne gezintisi yapmak

Markette;
Sadece yapmak istediğiniz yemek malzemelerini alırsınız
Daha sonra çöpe atmak pahasına hoşunuza giden her şeyi alırsınız

Cevaplarınızı kontrol edin!
Arkadaşlarımla dışarı çıkarım diyen biyseniz sosyal bir kişisiniz. Bu tür aktivitelerde beslenme uzmanınızın önerdiği programınızın dışına çıkmamalısınız. En güzeli arkadaş gurubunuzdaki kişileri de diyet programınıza dahil etmeniz. Bu şekilde çok daha kısa zamanda istediğiniz gibi olabilirsiniz. Evde kalıp dinlenmeyi seçenlerden iseniz de; sakinliği seven biri olarak evde kaldığınız sürede okurken veya TV izlerken yiyeceklerden uzak durmalısınız. Meyve veya hafif gıdalarla günü geçirebilirsiniz.

Hediye almanız gerektiğinde interneti tercih ediyorsanız doğru orantılı olarak beslenmenize de dikkat etmeniz gerek! Fazla dolaşmayı sevmeyen bir yapınız olabileceğinden zayıflama konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu eksikliği bir fitness merkezine giderek, koşu veya hoşlandığınız farklı bir aktivite ile giderebilirsiniz. İnternette sörf yaparken farkında olmadan aşırı yemeye dikkat edin!

Restoranda salata ve mezeleri tercih ediyorsanız şanslısınız! Ufak ve doyurucu yiyeceklerle beslenme diet programınızı destekler ve asla açlık hissetmemenizi sağlar. Aşırı yemezsiniz. Sadece mezelerin yoğurt, meyve, sebze veya düşük yağlı yiyecekler olduğundan emin olun.
Doyurucu yiyecekler sipariş edenler, yiyeceklerdeki yağ oranı, içerdiği kaloriye dikkat etmeli ve diet programında yazılanların dışına çıkmamalı.

Alaska'da kayak yapmayı tercih edenlerdenseniz macerayı seviyorsunuz ve hareketlisiniz!. Bu diyetiniz için iyi bir özellik. Spa merkezinde yoga yapmayı tercih edenler ise arzularını dizginlemeye yatkınlar. Bu tür bir aktiviteler daha huzurlu ve programlarına daha sadık olmanızı sağlayabilir. Tekne gezintisi açık havada bol oksijen alarak fazla kilolarınızdan kurtulmanızı sağlayabilir. Açık havada bol bol balık yiyip, yüzerek kilo verebilirsiniz. Bu tür ortamları seven biri olarak diet programlarınızı aktiviteler ile destekleyebilirsiniz.

Markete gittiğinizde ayrıntılı yemek planları yapmayın. Esnek bir diyet programında bu çok iyi bir fikir olmayabilir. Alışveriş listenizin dışına çıkmamaya çalışın. Diyet listenizde ne zaman ne yemeniz gerektiği konusunda kararlı olmalısınız ve listenizin dışına çıkmamalısınız. Günün her hangi bir zamanında yemekten zevk aldığınız, düşük yağlı ve kalorili yiyecekleri tercih edebilirsiniz.

Ne yiyebilirsiniz?
Soya fasulyesi
Tavuk veya hindi eti
Yumurtanın beyazı
Meyve ve sebzeler
Tüm tahıllar
Zeytinyağı

Ne yememelisiniz?
Yağlı kırmızı etler
Tüm yumurta
Üretilmiş somon
Tereyağı ve margarin
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Diyet kişisel olmalı

Diyetinizden istediğiniz sonucu alamıyor musunuz? Gelin bunun nedenlerini birlikte araştıralım. Belki size uygun olmayan yanlış bir diyet yapıyorsunuz. Diyetinizden istediğiniz sonucu...

.

Candice Swanepoel zeki triko SwimWear

Candice Swanepoel zeki triko SwimWear İşte Zeki trikonun muhteşem mayo ve bikini modellerinden oluşan bir video. Modelimizi Candice swanepoel tüm dikkatleri üzerine...

.

Koton lookbook 2013-2014 sonbahar kış

Koton 2013 -2014 sonbahar kış koleksiyonuna baktığımızda özellikle derinin çok ön planda kullanıldığını görüyoruz. Tabiki siyah renk ağırlıklı olarak kullanılsada soft...

.

Sevgililer gününe özel çorap

Penti ’nin, Sevgililer Günü için tasarladığı “Love Me”, ile aşkınızı gösterin. Sevginin, aşkın sembolü olan kalbi bacaklara taşıyan bu özel çorap sayesinde ister aşkınızı...

.

Ünlülerin güzellik sırları

Bakımlı görünümleriyle herkesin beğenisini kazanan magazin dünyasının ünlü isimleri güzelliklerini korumak için doğal yollara başvuruyor. İşte uyguladıkları en son...

Diyet kişisel olmalı

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Diyet kişisel olmalı