Yaşama dair herşey!

Sevdiğinize sevgiyle sarılıyormusunuz? « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Sevdiğinize sevgiyle sarılıyormusunuz? Erkek arkadaşınızla sarmaş dolaş olmak çok hoşunuza gidiyor. Hangi şekilde ona sarıldığınızın ona belli mesajlar yolladığını ve kendine özgü bir takım tepkilere teşvik ettiğini biliyor muydunuz? Size onunla bağlantı kurabilmeniz için beş samimi yol öğretiyoruz.

Birbirinizle sarmaş dolaş olmanız elbette her ikinizi de iyi hissettiriyor. Ancak, birbirinize sokulmak ilişkiniz açısından hem aranızdaki bağı güçlendiriyor hem de sizi tahrik ediyor. You Don't Say(Hakikaten) isimli kitabın yazarı ve cinsiyet iletişim uzmanı Audrey Nelson, dokunmanın en güçlü sessiz iletişim şekli olduğunu, düşüncelerimizi ifade etmek için nasıl kelimeleri kullanıyorsak duygularımızı anlatabilmek için de dokunma duyusunu kullandığımızı anlatıyor.

Değişik sarılma pozisyonları değişik duygusal ihtiyaçları ifade etmek ve karşılamak için kullanılır. Öncelikle, bunların ne olduğunu ve ne zaman kullanılması gerektiğini öğrenmek gerekir. Böylelikle daha tatminkar bir ikili ilişkiyi kucaklayabilirsiniz.

İhtiyaç: Onunla bağ kurabilmek
Ana pozisyon: Yüz yüze
Erkek arkadaşınızla iletişim sağlamak için yapabileceğiniz tonlarca şey var. Ancak hiçbiri, ne mum ışığında romantik bir yemek ne de beraber yapılan uzun bir yürüyüş, birkaç dakikalık sessizce birbirinize sokulmanın sizi yakınlaştırdığı kadar yakınlaştıramaz. Aranızdaki içtenliği en iyi destekleyecek sokulma şekli yatağa yatıp, yüz yüze bakarak birbirinize sarılmanızdır.

Two in a Bed: The Social System of Couple Bed Sharing (İki Kişi Bir Yatakta: Çiftlerde Yatak Paylaşmanın Sosyal Sistemi) isimli kitabın yazarı Paul Rosenblatt, çoğu çift için, birbirlerinin nefesini hissedecek ve fısıldamalarını duyacak kadar yakın durmanın iletişim kurmak olduğunu söylüyor. Nelson, özellikle kadınların bu pozisyonu sevdiğini çünkü bu içten göz temasının duygusal olarak her ikisini de birbirine bağladığını düşündüklerini ifade ediyor. Aynı zamanda içinizden atmak istediğiniz bir şeyi söylemek için de iyi bir pozisyon. Nelson, onunla çok rahat hissedeceğiniz için bir şey saklamak ihtiyacı hissetmeyeceğinizi ekliyor.

İhtiyaç: Aşkınızı göstermek
Ana pozisyon: Yaslanmak
Sevgi göstermenin tek yolu erkek arkadaşınızla sevişmek veya elini tutmak değildir. Diğer bir seçenek de yaslanmaktır. Klinik seksolojist Ava Cadell, "Senden hoşlanıyorum" demenin en basit yollarından birinin yaslanmak olduğunu söylüyor. Bu tarz kucaklaşmanın en güzel yanı, evdeki kanepenizden, bir park veya bir restorana kadar, yan yana oturduğunuz her yerde yapabilecek olmanız. Sadece onun kolunun altına doğru yaslanın ve bırakın o sizi omuzlarınızın üzerinden sarsın. En iyi kısmı, insanların içinde olsanız bile tatlı gözükür, asla tiksindirici bulunmaz.

Cadell, bunun abartılı bir ispat etme pozisyonu olmadığını, ancak sizin ve partnerinizin birbirinize güvendiğinizi, birbirinizle emin ellerde hissettiğinizi ve ilişkinizde tatmin olduğunuzu kanıtladığını söylüyor.

İhtiyaç: Cinsel ilişki sonrası iletişim kurmak
Ana pozisyon: Kaşık festivali
Cinsel ilişkiden sonra yaşanan o uykulu, keyifli dakikalar asla boşa gitmemeli. Bir düşünün. Cinsel ilişki sırasında siz ve erkek arkadaşınız tabir yerindeyse tamamiyle birleşmiş durumdasınız. O yakınlığı hem fiziksel hem de duygusal anlamda koruyabilmek için ondan size arkadan sarılmasını isteyin. Nelson, özellikle seksten sonra size arkadan kaşık pozisyonunda sarılmasının, bir erkeğe kendini güçlü ve erkeksi hissettirdiğini söylüyor. Onun için çok rahat bir pozisyon çünkü yüz yüze olmadığı için kendini o kadar savunmasız hissetmiyor.

Siz de ona arkadan sarılabilirsiniz. Nelson, vücudunuzu onunkiyle aynı hizaya getirmenin cinsel deneyimi uzattığını ve onunla yakın olma isteğinizi anlamasını sağladığını ifade ediyor. Nelson ekliyor, "Kadınlar bu pozisyona bayılıyorlar çünkü cinsel ilişkiden hemen sonra oluşturulmuş olan o yakınlığı koruyor." Üstelik ikinci kez cinsel ilişki istediğinizde elleriniz onu istediğiniz şekilde tahrik etmek için, vücudunda dolaşmak için serbest kalmış oluyor.

İhtiyaç: Sakinleşmek
Ana pozisyon: Göğüs baskısı
Çok kötü bir gün geçirdiyseniz eve döndüğünüzde hala o günü tersine döndürmek için bir şansınız vardır. Ancak erkek arkadaşınızla yan yana oturup ona sızlanmak yerine onu yatırın ve siz de onun üzerine yatıp başınızı onun göğsüne yaslayın.

Cadell'e göre ihtiyacınız olan rahatlığı birinin yanında oturarak elde edemezsiniz. Ancak onun üzerine yatıp kalp atışlarını duymak size adeta anne karnında hissettiğiniz güveni ve korunma hissini verecektir. Anında rahatlayacaksınız.

Erkek arkadaşınız da buna bayılacaktır. Nelson, bu pozisyonun hala sizin ona ihtiyacınız olduğunu ve onun sizin güç sembolünüzü temsil ettiğini hatırlatacağını söylüyor. Eğer rahatlaması gereken o ise, tek yapmanız gereken yer değiştirmek. Böylelikle o sizin üzerinizde dinleniyor olacak.

İhtiyaç: Onu erkeksi hissettirmek
Ana pozisyon: Kucağa yatmak
Erkek arkadaşınızı mutlu etmek için arada bir onun egosunu da tatmin etmeniz gerektiğini herkes bilir. Bu kurnaz taktik onda bir testosteron fazlalığı oluşturur ve tek bir kelime etmenize gerek bile kalmadan kendini erkeğiniz gibi hissetmesini sağlar. Bir dahaki sefere koltuğun veya yatağın üzerinde otururken yavaşça ona doğru ilerleyin ve birbirinize dikey olacak şekilde kucağına yatın. Cadell, kafanız kucağındayken onun bunu itaatkar bir ima olarak yorumladığını ve kendisini esas ve erkeksi gördüğünü söylüyor.

Nelson, fiziksel olarak sizden uzun olmasının ona güçlü olduğu ve sizi koruyabileceği hissini verdiğini, kısacası tüm kontrolün kendinde olduğunu hissettirdiğini ifade ediyor. Ellerini ve bacaklarını rahatça hareket ettireceğinden kendini kısıtlanmış hissetmiyor. Bu çok iyi bir durum çünkü bu poz büyük ihtimalle onun libidosunu güçlendirecektir. Ellerini tüm vücudunuzda gezdirmek isteyecektir.

  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Sevdiğinize sevgiyle sarılıyormusunuz?

Erkek arkadaşınızla sarmaş dolaş olmak çok hoşunuza gidiyor. Hangi şekilde ona sarıldığınızın ona belli mesajlar yolladığını ve kendine özgü bir takım tepkilere teşvik ettiğini...

.

Katy Perry - E.T. ft. Kanye West video şarkı dinle

Evet süper video süper bir ses.Katy perry gene listelerin başında ve harika bir şarkısını seslendiriyor. Afiyetle-market ...

.

Atiye...Dondurma klibi

Atiye son klibini sıcak havalardan bunalanlar için “Dondurma”ya çekti. Fun sayfasından “Dondurma”ya klip çekeceğini duyuran ve hayranlarından da bununla ilgili amatör görüntüler...

.

Lcwaikiki xside bayan koleksiyon

Genç kız koleksiyonu ile büyük beğeni toplayan Xside yeni bir atılımla bu yaza damgasını vurdu. Uçuşan rahat kıpır kıpır serinleten elbiseler özellikle beyazlar en çok tercih...

.

Alışverişte yeni adres Day buy day

İnternette yeni alışveriş adreslerinden bir tanesi olan day buy day kadın erkek çoçuk ve ev bölümü ile dikkat çektiği gibi yapmış olduğu kampanyalarda gözden kaçmıyor. Ayrıca...

Sevdiğinize sevgiyle sarılıyormusunuz?

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Sevdiğinize sevgiyle sarılıyormusunuz?