Yaşama dair herşey!

Cildine iyi bakan geç yaşlanıyor « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Cildine iyi bakan geç yaşlanıyor Cilt bakımına ne kadar önem verirseniz gelecekte de o kadar sağlıklı bir cildiniz olur, yaşlanma etkilerini de geciktirmiş olursunuz
Genç yaşlardan itibaren düzenli ve bilinçli olarak uygulanacak bir cilt bakımı, ileride oluşabilecek sorunların şimdiden önlenmesini sağlar, cildin pürüzsüz ve zinde kalmasını garantiler. Hormonal değişimle birlikte ortaya çıkabilecek sivilcelenme ve siyah nokta gibi sorunlar ise kesinlikle ihmal edilmemelidir.

GENÇLEŞTİREN ÖNERİLER
Geleceğe yapılacak en akıllıca yatırımınız, yani genç görünen bir cilde sahip olabilmeniz için işe ilk önce temizlikle başlamalısınız. Temizleme ürününü, parmak uçlarınızı kullanarak daire şeklindeki hareketlerle, bastırmadan ve çeneden başlayarak, yukarı doğru hareketlerle yüz, boyun ve boynun alt kısmına uygulayın.
Hafif ıslatılmış makyaj pedi ya da pamuk üzerine 4-5 damla tonik damlatın. Yüzünüzün alt kısmından başlayarak yumuşak hareketlerle yukarıya doğru (çene, yanaklar, burun, alın) tüm yüz (göz etrafı, dudak kenarı hariç) cildinizi temizleyin. Bu şekilde tonik uygulamak cildinizin sarkmasını da engellemiş olur.

DAİRESEL HAREKETLER
Cilt tipinize göre seçtiğiniz gündüz kreminizi sabah temizliğinden sonra az miktarda nokta nokta tüm yüze dağıtın. Hafifçe ve nazik şekilde çeneden başlayarak yanaklarınıza ve tüm yüzünüze daire şeklinde hareketlerle yedirin. Kalan kremi de aşağıdan yukarı doğru boynunuza sürün.
Gece bakım kremini ise, cildinizin temizlik işlemini yaptıktan sonra nokta nokta dağıtarak sürün. Ardından hafif ve yumuşak daire şeklindeki hareketlerle masaj yapın ve elinizde kalan kremi boynunuza aşağıdan yukarı doğru yedirin.
Günlük bakım kreminizi kesinlikle göz altlarınıza uygulamayın. Çünkü göz bölgesi çok hassas bir yapıya sahip olduğu için bu bölgeye özel olarak üretilmemiş olan bakım ürünleri yarardan çok zarar verir. Göz kreminizi uygularken parmak uçlarınızla piyano tuşlarına dokunur gibi hafif darbelerle yedirin.

DÜZENLİ UYUYUN
Günde en az altı saat uyuyun. Düzensiz uyku, büyüme hormonunun yeterince salgılanmasına engel olarak yaşlanmayı hızlandırıyor.
Güneşin zararlı ışınlarını gözardı etmeyerek, cilt bakım ürünlerinizi güneş koruyucu özelliği olanlar arasından seçin.
Vaktinden önce kırışıklıklarınız artsın istemiyorsanız, sigara içmeyin ve içilen ortamda bulunmayın.

Gençleştiren maske
CİLDİNİZİN gençliğini ve esnekliğini koruyabilmesi için çok pahalı kozmetiklere ihtiyacınız yok. Evinizdeki malzemelerle bakımınızı yapabilirsiniz. 2 çorba kaşığı bal ile 2 çorba kaşığı pirinç ununu karıştırın. Ayrı bir yerde kar halinde çırpılmış yumurta akını ilave edip karıştırın. Maskeyi göz çevresi hariç tüm yüz ve boynunuza sürüp 10 dakika bekletin. Ilık suyla durulayıp kurulayın.

Aklınızda bulunsun
Cildinizin genç görünmesi için haftada 3 kez, 1 su bardağı, az yağlı yoğurt ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı tüketin. Yoğurdu kahvaltıda veya yemek aralarındaki öğünlerde yiyebilirsiniz.
Hande Övünç
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Cildine iyi bakan geç yaşlanıyor

Cilt bakımına ne kadar önem verirseniz gelecekte de o kadar sağlıklı bir cildiniz olur, yaşlanma etkilerini de geciktirmiş olursunuz Genç yaşlardan itibaren düzenli ve bilinçli olarak...

.

8×4 ‘den yepyeni kokular

Yenilikçi deodorant 8×4, özel olarak geliştirilen, birbirinden çekici 3 ürünle, kadın ve erkeklere yepyeni seçenekler sunuyor. Aktif olmayı seven, hayatı dilediği gibi yaşayan genç...

.

Özge Ulusoy Röportajı / adL Sonbahar Kış 2011-2012

Özge Ulusoy Röportajı / adL Sonbahar Kış 2011-2012 hemen dinleyin....

.

Burç gruplarına göre aşk ilişkileri

Hep burçları okuyorsunuz ama burçların ait oldukları gruplar da özellikle ilişkilerde çok önemlidir ve size sandığınızdan çok daha fazla yön verebilirler. Ateş Burçları: Koç -...

.

us polo association giyim fırsat ürünleri

Sevilen 1890 tarihli uspoloassn markası hale en sevilen markalar arasında olma özelliğini koruyor. İşte size fırsat ürünlerinden seçimlerimiz.Şu anda online olarak fiyatlar yarı...

Cildine iyi bakan geç yaşlanıyor

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Cildine iyi bakan geç yaşlanıyor