Yaşama dair herşey!

Trafikte Egzersiz Yapın « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Trafikte Egzersiz Yapın Aracınızda egzersiz yapmanın mümkün ya da aptalca olduğunu düşünebilirsiniz ama yapacağınız birkaç egzersiz zinde kalmanıza yardımcı olabilir.

Aracınızda egzersiz yapmanın mümkün ya da aptalca olduğunu düşünebilirsiniz ama yapacağınız birkaç egzersiz zinde kalmanıza yardımcı olabilir.

Aracınızda yaptığınız egzersiz sonrası eklem yerlerinizin sertleşmesi azaldığında, bunu neden daha önce yapmadığınızı düşüneceksiniz.

İşte yapabileceğiniz egzersizler!
Arabada yapılan egzersizlerin en kolayı izometrik kasılma diye bilinen egzersiz. Kaslarınızı sıkma ya da hareket ettirmeye dayanan egzersizde kaslarınızı birkaç dakika kasın ve daha sonra bırakın.

Boyun ve omuzlarınızda, omzunuzu silkelediğinizde gerginlik hissedebilirsiniz. Omuzlarınızı kulaklarınıza doğru kaldırın, 8 - 10 saniye beyleyin ce daha yavaşça indirin. Bu hareketi tekrarlayın.


Baldırınızın iç kısımlarını güçlendirin. Ayaklarınızın arasına küçük bir yastık yerleştirin. Bacaklarını sıkarken yastığı da aynı anda yerden kaldırmaya çalışın. Dizlerinizinb arasına da yastık ya da başka bir şey yerştirerek bacaklarınızı sıkmaya
çalışabilirsiniz.

Baş parmağınızı kaldırmanız baldırlarınızın ön kısmındaki kasların çalışmasına yardımcı olur. Baş parmağınızı kaldırın ve 10 saniye bekleyin. Daha sonra rahatlayın ve hareketi tekrar edin.

Ayağınızı koyduğunuz yere çanta ya da dergiler koyarak yükseltin. Topuklarınızı 8-10 saniye havada bekletin. Daha sonra rahatlayın ve hareketi tekrar edin.

Ayağınızın üzerine çanta ya da yine dergi koyarak 8-10 saniye hada tutun ve bırakın.

Kulak memenizi omuzunuza değdirmeye çalışın. Bu hareket boynunuzu rahatlatacaktır.

Karın kaslarınızı sıkarak, karnınızı kaburga kemiklerinizi ortaya çıkacak kadar içinize çekin. Daha sonra rahatlayın ve dik oturun.

Dikkat etmeniz gerekenler!

Hiçbir aktivite sizin kalori yakmanıza yardımcı olmaz ve size enerji vermez. Tüm egzersizlerin bu tür bir faydasının olacağı söylenemez.

Emniyet kemerinizi her zaman takın.

Sürüş sırasında çoğu egzersiz yapılmaz. Yapılabilenleri uygulayın.

Eğer yolcuysanız, hareketlerinizin sürücüyü ve görüşünü engellemediğinden emin olun.
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Trafikte Egzersiz Yapın

Aracınızda egzersiz yapmanın mümkün ya da aptalca olduğunu düşünebilirsiniz ama yapacağınız birkaç egzersiz zinde kalmanıza yardımcı olabilir. Aracınızda egzersiz yapmanın...

.

Rafet El Roman

İşte yep yeni klip "Bir Roman Gibi" adlı yeni albümünü iki yılda hazırlayan Rafet El Roman, albümüne olan ilgiden çok memnun. Çıkış şarkısı olarak "Sevdim Ama Sonu Yoktu" adlı...

.

3.5 milyon Türk kadını bunalımda

Ölüm korkusu, nefes alamama hissi, panik nöbetleri gibi psikolojik rahatsızlıklar yaşanıyor. Ülkemizdeki 4.5 milyon kişi, ölüm korkusu, nefes alamama hissi, panik nöbetleri gibi...

.

İpekyol 2009 yaz videosu

Zarif Ipekyol kadını için hazırlanan diğer bir koleksiyon ise ışıltılı siyah-beyaz tasarımlardan oluşuyor. Minik ceketler, mint ve gri dökümlü bluzlarla birleşiyor. Gece koleksiyonu...

.

Yeni behlül ve bihter

Pasion Prohibida adı ile yayınlanmaya başlanan Aşkı memnu izleyicisi ile buluşuyor. Bakalım türk behlül ve bihter gibi bu ikilide sevilecek mi?...

Trafikte Egzersiz Yapın

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Trafikte Egzersiz Yapın