Yaşama dair herşey!

Bora Aksu Londrada « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Bora Aksu Londrada Aksu’nun 6 ayda hazırlanan koleksiyonunda ipekler, organzeler, ipek-tüller ve el işlemeleri geniş yer alırken, giysilerin detaylarında deri kullanıldığı dikkat çekti.
Bora Aksu, 11. kez katıldığı Londra moda haftasında bu kez “bit pazarında gördüğü detaylardan” esinlenerek hazırladığı koleksiyonu modaseverlerin ilgisine sundu.
Aksu’nun 26 parçadan oluşan koleksiyonu defilede, aralarında Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Yiğit Alpogan’ın eşi Bernev Alpogan’ın da bulunduğu kalabalık izleyicilere, 13 manken tarafından sunuldu.

Aksu’nun 6 ayda hazırlanan koleksiyonunda ipekler, organzeler, ipek-tüller ve el işlemeleri geniş yer alırken, giysilerin detaylarında deri kullanıldığı dikkat çekti.

Elbiselerin tamamlayıcısı şapkalar ve ayakkabıları da bizzat dizayn eden Bora Aksu, koleksiyonunu gelecek günlerde de Paris'’te sergilemeye başlayacağını bildirdi.


Koleksiyonun, bir bit pazarında gördüğü “gül kataloğu”, bir eski el örgüsü kazak ve işlenmiş kalın bir deri çantanın yarattığı etkiyle hazırlandığını, kendisine sınırlar koyarak tasarımlarını zorlamayı felsefe edinmiş bir modacı olarak bu birbirinden bağımsız üç parçanın bütün modellerini etkilediğini belirten Aksu, “İnce detaylı çizilmiş güllerin aşınmış pembe tonlarını, hakileri ve soluk grileri esas aldığına” dikkat çekti.
Gül kataloğunun aşınmış sayfalarındaki görüntülerden yola çıkarak 1970’lerin abiye elbise modellerine geçiş yaptığını da kaydeden Bora Aksu, koleksiyonda ayrıca örgü dokusunun baskı yoluyla modellere yansıtılmasını esas aldığını anlattı.

Central Saint Martins College’deki yüksek lisansını üstün dereceyle 2002 yılında tamamlayan Bora Aksu, resmi liste dışında Londra Moda Haftası çerçevesinde düzenlediği ilk defilenin ardından İngiltere Moda Konseyi tarafından “Yeni Jenerasyon Modacı” ödülüne layık görülmüştü.
Bunun ardından Moda Haftası resmi listesine alınan Aksu, bu organizasyon çerçevesinde bu sezon 11. defilesini düzenledi.

  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Bora Aksu Londrada

Aksu’nun 6 ayda hazırlanan koleksiyonunda ipekler, organzeler, ipek-tüller ve el işlemeleri geniş yer alırken, giysilerin detaylarında deri kullanıldığı dikkat çekti. Bora Aksu, 11. kez...

.

Beş adımda bikini vücüdu

Önce egzersizlerle duruşunuzu değiştirecek, sonra vücudunuzu ölü derilerden arındıracak ve nemlendireceksiniz. Anında sıkılaştırılan ürünler, bronzlaştırıcı sprey, vücut...

.

Karnınızı Düzleştirin

Günde 3000 kalori alarak belinizin incelmesini bekleyemezsiniz ama neden sadece kaloriler değil.. Bel çevresinin kalınlaşma nedeni elbetteki yiyecekler.. Yapılan araştırmalarda...

.

Kadınlar ve erkekler arasndaki 10 önemli fark

İşte kadın ve erkek bir o kadar zıt gözükse de birbirlerini tamamlarlar. Ama bazı yönler var ki gerçeten çok farklı.İşte sizin için seçtiğimiz 10 tanesi....

.

Anne Olmak İçin İdeal Yaş

Geç kaldım, diye üzülmeyin. Anne olmak için ideal yaş sınırı tahmin ettiğinizden çok daha yükseklere çıktı. Bin annenin sağlık sorunlarını ve ilk çocuklarını doğurdukları...

Bora Aksu Londrada

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Bora Aksu Londrada