Yaşama dair herşey!

Bora Aksu Londrada « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.
Bora Aksu Londrada Aksu’nun 6 ayda hazırlanan koleksiyonunda ipekler, organzeler, ipek-tüller ve el işlemeleri geniş yer alırken, giysilerin detaylarında deri kullanıldığı dikkat çekti.
Bora Aksu, 11. kez katıldığı Londra moda haftasında bu kez “bit pazarında gördüğü detaylardan” esinlenerek hazırladığı koleksiyonu modaseverlerin ilgisine sundu.
Aksu’nun 26 parçadan oluşan koleksiyonu defilede, aralarında Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Yiğit Alpogan’ın eşi Bernev Alpogan’ın da bulunduğu kalabalık izleyicilere, 13 manken tarafından sunuldu.

Aksu’nun 6 ayda hazırlanan koleksiyonunda ipekler, organzeler, ipek-tüller ve el işlemeleri geniş yer alırken, giysilerin detaylarında deri kullanıldığı dikkat çekti.

Elbiselerin tamamlayıcısı şapkalar ve ayakkabıları da bizzat dizayn eden Bora Aksu, koleksiyonunu gelecek günlerde de Paris'’te sergilemeye başlayacağını bildirdi.


Koleksiyonun, bir bit pazarında gördüğü “gül kataloğu”, bir eski el örgüsü kazak ve işlenmiş kalın bir deri çantanın yarattığı etkiyle hazırlandığını, kendisine sınırlar koyarak tasarımlarını zorlamayı felsefe edinmiş bir modacı olarak bu birbirinden bağımsız üç parçanın bütün modellerini etkilediğini belirten Aksu, “İnce detaylı çizilmiş güllerin aşınmış pembe tonlarını, hakileri ve soluk grileri esas aldığına” dikkat çekti.
Gül kataloğunun aşınmış sayfalarındaki görüntülerden yola çıkarak 1970’lerin abiye elbise modellerine geçiş yaptığını da kaydeden Bora Aksu, koleksiyonda ayrıca örgü dokusunun baskı yoluyla modellere yansıtılmasını esas aldığını anlattı.

Central Saint Martins College’deki yüksek lisansını üstün dereceyle 2002 yılında tamamlayan Bora Aksu, resmi liste dışında Londra Moda Haftası çerçevesinde düzenlediği ilk defilenin ardından İngiltere Moda Konseyi tarafından “Yeni Jenerasyon Modacı” ödülüne layık görülmüştü.
Bunun ardından Moda Haftası resmi listesine alınan Aksu, bu organizasyon çerçevesinde bu sezon 11. defilesini düzenledi.

  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Bora Aksu Londrada

Aksu’nun 6 ayda hazırlanan koleksiyonunda ipekler, organzeler, ipek-tüller ve el işlemeleri geniş yer alırken, giysilerin detaylarında deri kullanıldığı dikkat çekti. Bora Aksu, 11. kez...

.

Boğa

Özel hayatınızda ve ikili ilişkilerinizde dikkatli olmanız gereken, özellikle hafta sonuna doğru ve hafta sonunda, özel hayatınızda beklenmedik sorunlarla karşılaşabileceğiniz bir...

.

Spica İlkbahar - Yaz 2008

Spica, 2008 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda tasarımlar, sezonun trend renklerinden yola çıkarak hazırlanmıştır. Koleksiyon; toprak renklerinden, açık gri, kahverengi, yeşil, mercan...

.

Çarpıcı Bakın

Etkili bakışların sırrı doğru renklerle yapılan makyajda... Doğru renklerle yapılan makyajın kadın güzelliğini tamamlayan en önemli unsurlarından biri olduğunu söyleyen güzellik...

.

Burç gruplarına göre aşk ilişkileri

Hep burçları okuyorsunuz ama burçların ait oldukları gruplar da özellikle ilişkilerde çok önemlidir ve size sandığınızdan çok daha fazla yön verebilirler. Ateş Burçları: Koç -...

Bora Aksu Londrada

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Bora Aksu Londrada