Yaşama dair herşey!

Berksan Bay bay « Geri

E-posta 04.12.2011'de eklendi.


1979 Ankara doğumluyum. Müziğe ilkokul üçüncü sınıfta başladım. Babamın müziğe olan ilgimi keşfetmesiyle, Ankara radyo evinin açtığı bir sınavla Türk sanat müziği çocuk korosuna girdim. Özgen Gürbüz yönetiminde beş yıl çocuk korosunda çalışmalarımı sürdürdüm. Daha sonra Tuncay Yalın'dan şan dersleri almaya devam ettim. Solo olarak ilk sahne deneyimimi Ankara'da Cabare adlı gece clup da yaşadım. Birkaç yıl sonra yine aynı clup da istek üzerine sahneye çıktım. Ve İstanbul'a doğru yola çıktım.

O gece beni dinleyenler arasında,beni bu hayalim için cesaretlendirecek ve teşfik edecek olan Fatoş Çinkitaş'la tanıştım. Macera böyle başladı... Bundan yaklaşık iki hafta sonra şu anki prodüktörüm Metin İlhan'la tanıştım. Tabi herşey bu kadar kolay olmadı. Ama ben kararımı verip ve İstanbul’a yerleştim. Albümde bulunan şarkıları hazırladığım süre içerisinde yaklaşık iki yıl boyunca büyük bir clup da vokal olarak çalıştım. Sonrasında stüdyoda uzun ve meşakkatli bir çalışma ve ÇİLEK beni sizlerle buluşturdu. Dilerim hiç ayrılmayız... İlk Albümüm Çilek'i Tanımak İster misiniz?

Albümde 14 şarkı yer alıyor. Bu şarkıların 13'ü benim imzamı taşıyor. Fıstık,Allahım ve Gelincik adlı şarkılarımı müzikteki ruh ikizim olduğunu düşündüğüm ve albümünün aranjörlüğünü yapan dostum Mehmethan'la paylaştım. Albümde Yalnız Gezen adlı şarkıyı müzisyen dostum Aykut Alan'dan aldım. Albümümün Prodüktörlüğünü Metin İlhan üstlenmiştir.

ÇİLEK’İN HİKAYESİ

Hayatımda kimseye anlatamadığım duyguları kağıda dökmeme sebep olan ilk şey bir kadındı. Bir gün bana bu duygularımın büyüyüp şarkı olduğunu söyleselerdi inanmazdım. Bir gün öyle bir aşk yaşadığım için şükrediyorum. çünkü o aşk beni daha da büyük bir aşka taşıdı.

İşte çilek 'te böyle bir aşka yazdığım sözlerinden de anlayacağınız gibi platonik bir aşk şarkısıdır. Beni uzun süre peşinden koşturan ve sonunda herşeyi haykırmama sebep olan nitelikli bir güzele çilek dudaklıya...Bana böylesine acı çektiren bir ilişkinin bu kadar eğlenceli bir şarkı olması ne kadar tuhaf dimi?

Şarkılar Herşeydir.

Berksan 2006 yılında ‘’Öpüşelim mi?’’adlı yeni albümüyle sevenleriyle buluştu. Albümün yapım ve dağıtımı Seyhan Müzik’ e ait. Albümde Öpüşelim Mi?,Git ,Öpüşelim mi?şarkısının iki türlü remixi ve Git şarkısının remixi bulunuyor.

Hedefim; İlk olarak hedefim,kalplerinizde küçücük de olsa bir yer edinebilmek,şarkılarımı olabildiğince fazla kişiyle paylaşmak ve yenileri için enerji depolayıp yeniden stüdyoya girmek. Tabi bu arada Türkiye'nin neresinde olursanız olun sizin beni görmek istediğiniz her yerde konserler aracıyla sizlerle buluşmak. Ama en büyük hedefim gönüllerinizdeki yerimin kalıcı olabilmesidir.

Fazla söze gerek yok beni gerçekten tanımak istiyorsanız tüm samimiyetimle şarkılarımdayım.

En son albümünün içeriği
01 Bay Bay
02 Yağlı Boya
03 Susma
04 Yalancı Yaz
05 Kıvır
06 Ucuz
07 İzin Ver
08 Şehirde Ayrılık Var
09 Yabancı
10 Neden
11 Pardon
12 Otomatik
  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri

Şu an okunanlar

.

Berksan Bay bay

1979 Ankara doğumluyum. Müziğe ilkokul üçüncü sınıfta başladım. Babamın müziğe olan ilgimi keşfetmesiyle, Ankara radyo evinin açtığı bir sınavla Türk sanat müziği çocuk...

.

Yeşimin cild sırrı

Şarkıcı ve dizi oyuncusu Yeşim Salkım 20 yaşından beri pürüzsüz bir cilde sahip olmak için uyguladığı sırrını açıkladı. Salkım şunları söyledi: "Ailemin diğer...

.

İlişkinizi kurtarmanın 5 yolu

Aşkı bulmak ve bunu yıllarca korumak pek de kolay olmuyor. Peki ne yapmalı? Dünyada her üç evlilikten birinin boşanmayla sonuçlandığı ve aşkların başladığı gibi büyük bir hızla...

.

Mango 2012 kış koleksiyonu

İşte çarpıcı Mango çizgisiyle 2012 kış koleksiyonundan sizin için seçtiklerimiz. Kırmızı göze çarpan renkler arasında....

.

Ramazanda Beslenme

RAMAZAN ayı, toplumumuzun yaşamında önemli bir yer teşkil eder. Gün içinde yemek yenilemediği için sahur ve...

Berksan Bay bay

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Berksan Bay bay